Outplacement

Outplacement SIGEN recruitment

Zwolnienie pracownika to zawsze trudny czas dla obu stron. Zapewnienie pomocy w zakresie outplacementu jest nie zwykle istotne dla biznesu. Pomoc i wsparcie udzielane  pracownikom w okresie przejściowym chroni markę  pracodawcy i utrzymuje zaangażowanie tych, którzy pozostają w firmie, tworząc trwałą wartość biznesową, która pchnie  firmę do przodu. Outplacement zewnętrzny firma realizuje, gdy chce przeprowadzić procedurę “łagodnych zwolnień”. Zatrudnia zewnętrzną firmę, by zorganizowała wsparcie dla pracowników. Angażowanie podmiotów zewnętrznych takich jak nasza agencja rekrutacyjna  pozwala mieć dostęp do specjalistycznej wiedzy eksperckiej, przez co okazuje się często bardzo dobrym rozwiązaniem. Narzędzia jakich używamy są uzależnione od rodzaju outplacementu, sytuacji oraz potrzeb pracowników i pracodawcy. To zawsze indywidulana kwestia omawiana podczas bezpośredniego spotkania z pracodawcą.

Sprawdź jak możemy pomóc.

Skontaktuj się z nami

Jeśli interesuje cię temat outplacementu zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego warto?

  • Pracodawcy, którzy stosują różne sposoby wsparcia odchodzących pracowników, odnotowują wyższe zyski niż pozostałe firmy.
  • Program outplacement pomaga zapobiec negatywnemu wizerunkowi firmy.
  • W  firmach podejmujących działania outplacement, poziom satysfakcji pracowników po zwolnieniu utrzymuje się na tym samym lub wyższym poziomie.
  • Proces pozytywnie wpływa również na pracowników pozostających w firmie,  zmniejszając ich poczucie niepewności.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu