Strona główna

Dyrektor Finansowo - Administracyjny

Zabrze

Do uzgodnienia

Dyrektor

Angielski

Umowa o pracę

do uzgodnienia

Termin rozpoczęcia:

Data publikacji:

16 kwietnia 2021

SIGEN recruitment to agencja rekrutacyjna/headhunterska z Gliwic (nr KRAZ 23218), specjalizująca się w rekrutacjach stałych na stanowiska średniego i wyższego szczebla na terenie Polski - głównie na śląsku.

Aktualnie dla naszego Klienta, firmy z branży medycznej poszukujemy ambitnej, otwartej i doświadczonej osoby na stanowisko Dyrektora Finansowo Administracyjnego.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za zarządzanie oraz nadzór nad ww. działami, będzie uczestniczyć w rozwoju i ciągłym doskonaleniu działów. Będzie stanowić realne wsparcie dla Zarządu oraz podległych pracowników. Poszukujemy osoby komunikatywnej i otwartej na nowe wyzwania i projekty.

Opis stanowiska pracy:

  • Operacyjne zarządzanie obszarem finansowym Spółki w zakresie monitorowania wyniku finansowego, płynności Spółki, poziomu należności i zobowiązań, realizacji płatności, zabezpieczania i windykacji należności.

  • Odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych Spółki jak również Spółek – Startupów na rzecz których świadczone są usługi księgowe pod kierownictwem Głównego Księgowego Spółki, w tym uzgadnianie polityki rachunkowości Spółki.

  • Nadzór nad prawidłowym rozliczaniem projektów badawczo-wdrożeniowych oraz szkoleniowych finansowanych ze środków publicznych/  zapewnione przeszkolenie z tego zakresu

  • Rozwijanie i ewentualne dostosowanie systemu rachunkowości zarządczej oraz narzędzi controllingu finansowego do zmieniających się przepisów w tym obszarze

  • Nadzór i współpraca w przygotowaniu rocznego planu finansowego Spółki.

  • Przygotowanie okresowych i ad hoc raportów i sprawozdań z działalności Spółki.

  • Kontrolowanie wyników finansowych Spółki i wyników na prowadzonych projektach oraz raportowanie istotnych zdarzeń mających wpływ na te wyniki z rekomendacjami do podjęcia działań.

  • Reprezentowanie Zarządu w kontaktach z US, bankami, wywiadowniami gospodarczymi, firmami ubezpieczeniowymi, urzędami i instytucjami zewnętrznymi.

  • Organizowanie sprawnej pracy pionu administracji

  • Negocjowanie warunków współpracy i umów handlowych, udział w spotkaniach handlowych.

  • Ścisła współpraca z Zarządem Spółki oraz Radą Nadzorczą.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość) i co najmniej aktualne 3 letnie doświadczenie zawodowe związane z księgowością i finansami mile widziane w branży medycznej.

  • minimum 3 lat na stanowisku kierowniczym w obszarze zarządzania finansami

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

  • umiejętność wykorzystywania przepisów poruszania się w przepisach prawa handlowego, bilansowego, podatkowego oraz zasad rachunkowości, zarządzania i kontroli kosztów w bieżącej działalności operacyjnej spółki

  • umiejętność poruszania się i prezentacji własnych pomysłów na poziomie Zarządu Spółki oraz umiejętność współpracy z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi na wszystkich poziomach organizacji,

  • bardzo dobre zdolności analityczne, komunikacyjne i negocjacyjne,

  • umiejętność pracy pod presją,

  • znajomość systemów klasy ERP oraz biegła znajomość środowiska Windows,
    w szczególności pakietu Microsoft Office w tym ‘Excel’,

  • niekaralność,

  • mile widziane referencje.

  • Osoba operacyjna, odpowiedzialna, umiejąca delegować zadania

  • Mile widziana znajomość systemu Optima

Pracodawca oferuje:

  • umowa o pracę
  • duże możliwości rozwoju i uczestnictwa w ciekawych projektach
  • realny wpływ na rozwój działalności spółki
  • samodzielne i odpowiedzialne stanowisko
  • praca w dynamicznym zespole
  • miła i przyjazna atmosfera w pracy.

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w rekrutacji, koniecznie prześlij CV poprzez przycisk APLIKUJ po prawej stronie. W przypadku pytań możesz się z nami skontaktować pod numerem podanym poniżej.

Kontakt:

Ewelina Przybyła, tel. 517 613 877, e-mail: eprzybyla@sigen.pl

Adres:  ul.  Sowińskiego 5, Gliwice     NIP: 7491774067    REGON: 240932858    KRAZ 23218